Výběr nosítka

NOSÍTKA VHODNÁ JIŽ OD NAROZENÍ

Strochenwiege 

 vhodné 0 - 9 měsíců, vyrobeno z šátkoviny, dá se regulovat výška a šířka zádového panelu, ramenní popruhy jsou tenké a vazají se, bederní pás zde téměř není, proto pohodlné na malá miminka do cca 7 kg.  Stahování je na šňůřky, jedná se o německou značku.

STORCHENWIEGE

 

Fidella Fusion Baby size 

– od 0 – 9 měsíců (velikost 56-74). Šátkové přezkové nosítko s měkkým polstrovaným bederním pásem a ramenními popruhy. Stahování je na šňůřky, ramenní popruhy se dají zapnou do spodních (vhodnější pro miminka) a bočních přeze, lze křížit, jedná se o německou značku.

FUSION BABY

 

 

 

 

Fidella FlyClick Baby size 

vhodné od 0 do 12-18 měsíců. Šátkové rostoucí hybridní nosítko, s polstrovaným bederním pásem na přezku a ramenními jemně polstrovanými širokými vázacími popruhy, stahováním na šňůrku, velmi variabilní nosítko německé značky.

 

Emeibaby 

 rostoucí šátkové nosítko od narození do dvou let. Mají specifický systém utahování díky dvěma ring sling kroužkům, pro začátek obtížněší na manipulaci, ale výsledkem je velmi přizpůsobivé a nastavitelné nosítko rakouské značky.

EMEIBABY

 

 

Rischino Flexible

- rostoucí šátkové nosítko na přezky, vhodné od narození do 2-2,5 let, dobře nastavitelné, stahování pomocí šňůrek, ramenní popruhy užší ale příjemně polstrované, lze je křížit, slovenská výroba.

RISCHINO FLEXIBLE

 

 

Kokadi Flip Baby size

- šátkové nosítko od narození do ca 1-1,5 roku, na přezky, velmi pohodlné pro malá miminka díky upevnění ramenních popruhů na bederním páse, je tak pro ty nejmenší docíleno lepšího zakulacení páteře. Jde o nosítka německé značky.

Šátková Mei Tai obecně 

Andala Tai, Fidella Fly Tai, DidyTai, Hibrid Tai Kokon, HopTai, Fräulein Hübsch...a všechna další Tai :)

-  vhodné od narození či prvních týdnů života, vyrobeno z šátkoviny, díky širokým pruhům lze miminko zafixovat podobně pevně jako v šátku. Některé druhy mají regulovatelnou výšku a šířku zádového panelu, jejich pohodlnost závisí dle použitého šátku.

Mai Tai

 

 

Caboo 

 od narození do 5-6 kg. Předvázané nosítko z elastického šátku. Pro větší a pohyblivější děti není vhodné nejen z důvodu prověšování, je to pouze nosítko pro první měsíce, je to jednodušší varianta k elastickému šátku. Pozor na verzi Caboo DX se zpevněnou zádovou opěrkou, toto nosítko je  nevhodné!

 

Isara V3 Standard (od 1m)

- od cca.4kg tj. 1m do 20kg cca. 4 let

Inovativní zádová opěrka, kterou lze nastavovat i když je dítě v nosítku a reagovat tak na jeho potřebu, níže když chce mít ruce venku a následně výše, když usne atd. Již třetí přepracovaná verze nosítka. Možnost křížení. Rumunská značka.

ISARA

 

Kol Kol - Meh Dai (od 2m)

od 2 měsíců do ca 1 roku, regulace šířky, zádový panel z ručně tkaných látek, lze vázat bez bederního pásu, což je vhodnější pro ta nejmenší miminka. Jde o nosítka indické fair trade výroby.

27798278_10215268913733992_3995170235441218525_o

 

Lenka Rostoucí 1 (od 2m)

– vhodné od 2m do ca. 1,5 roku, šátkové nosítko na přezky s možností rozložení ramenních popruhů naširoko což je pohodlné při nošení křížem, slovenská výroba.

ROSTOUCÍ LENKA

 

Monilu UNI (od 2m)

vhodné od dvou měsíců do cca dvou let. Šátkové nosítko na přezky, nastavitelné šířka i délka opěrky, ramenní popruhy které lze křížit a stahování šířky je pomocí suchého zipu na bederním pásu, česká výroba. 

MONILU UNI

 

 

Lenny Lamb - LennyUp (od 2m)

- rostoucí verze oblíbených nosítek Lenny Lamb, vhodná od cca 2m do zhruba 2 let. Popruhy jsou měkké a bohatě polstrované, stahování na bederním pásu je na suchý zip, nosítko lze křížit.

Lenny Up 2

 

Tula Free to Grow (FTG - od 2m)

- rostoucí verze klasického nosítka Tula, uvedeno k použití již od narození, ale z důvodu pevnějšího materiálu, je vhodnější až kolem 2-3 měsíců, vydrží potom zhruba do 1,5 roku. Není určena pro křížení.

TULA FTG

 

Noiga (nová verze - ca.od 2m)

 od pár týdnů života do cca 4 let. Rostoucí robustmější nosítko s regulací výšky a šířky zádového panelu. Možná verze z šátkoviny. Lze složit do ledvinky. Česká značka, vyráběno na zakázku, je zde tedy čekací doba, polstrované popruhy lze křížit a bederní pás je široký, k upnutí na 2 přezky.

Noiga

 

Bimbi MINI (od 1m) 

- rostoucí verze téměř od narození do 1,5 let, nosítko slovenské výroby.

Martys BEBE mini

- od narození do cca. 1,5 roku

Šátková nosítka šitá na zakázku. Česká výroba.

Zumbucca (od 1m)

od 4-6 týdnů do cca 3 let. 

Nastavitelná výška i šířka, nosítka šitá ze šátků či látek s výšivkou, plně certifikovaná. Lze křížit. Slovenská značka.

Zumbucca

 

 

Lenka 4ever

- rostoucí šátkové nosítko slovenské výroby, od velikosti cca 62 do 3 let, na výběr z klasickými popruhy, které nelze křížit nebo širokými, určenými primárně pro křížení, stahování sedu na šňůrku, velmi měkké a pohodlné  nosítko.

Lenka4ever

 

 

Bondolino (od 2m)

- od dvou měsíců do cca roku a půl. Z šátkoviny, ramenní popruhy vázací, regulace šířky sedu.

 

Ergobaby Adapt

–  pevnějí nosítko vhodné spíše tak od 2m do cca 1,5 let. Ramenní popruhy lze křížit, úprava šířky sedu pomocí suchých zipů, na zádech pohodlné polstrování pro bederní páteř.

 

NOSÍTKA VHODNÁ OD 3-4 MĚSÍCŮ

Fidella Fly Tai New Size / Toddler

- New Size od vel. cca. 74 - 104 (tato verzi končí 2018)

- Toddler od vel. cca. 80 - 104

Pohodlná šátková a plně vázací rostoucí nosítka německé značky.

FIDELLA FLY TAI NEW SIZE

 

 

 

Fidella Fusion 2.0 Toddler

-  od ca 3-4 měsíců do cca 3-4 let, šátkové rostoucí nosítko s přezkami. Regulování výšky a šířky zádového panelu. Velmi variabilní, verze 2.0 má již dostatečně polstrované popruhy, které lze křížit a má upínání 2 způsoby, spodní přezka pro malá miminka a boční přezka pro starší děti. Vydrží opravdu dlouho (šířka do min 3 let). Původní verze má tenčí ramenní popruhy, ale zase lze užít již od 1-2 měsíců. Nosítka německé výroby

 

FIDELLA FUSION TODDLER

Manduca 

-  doporučujeme používat nejdříve od 3-4 měsíců do cca. 1 roku, novorozenecká vložka je nevhodná, na menší miminka lze upravit pouze pomocí doplňků Zip-in Ellipse a Size-It. Má 2 úrovně výšky zádového panelu. Použitelnost se dá prodloužit s extendory, takto prodloužená vystačí pak ca. do 100 cm.   Často se vyskytují napodobeniny, proto si před koupí vždy ověřte původ nosítka. Jde o německou značku.

MANDUCA

Lenny Lamb Baby 

od 3 měsíců do cca 12 měsíců. Vyrobeno z šátkoviny, příjemně měkké. Polská značka.

Lenny Lamb Baby

 

 

Kokon komfort 

od 3 měsíců do 2,5 let, rostoucí nosítko, vázací popruhy, možná verze z šátkoviny. Regulování výšky zádového panelu, integrované rozšiřovače sedu. Hybrid mezi šátkovým mei tai a přezkovým nosítkem. Lze složit do ledvinky. Jedná se o kvalitní ruská nosítka.

Kokon Komfort

 

Kokon / Kokon Ekonomik

od 4 měsíců do cca.  3 let. Rostoucí nosítko s regulovatelnou výškou zádového panelu, integrované rozšiřovače sedu. Větrání zádové opěrky, ramenní popruhy lze křížit. Možné složit do ledvinky. Ruská značka.

KOKON 2

 

 

Kari MINI / 2v1

od cca 4 měsíců do velikosti 86/92, i šátková, lze zvolit vlastní design, do srpna 2016 byla všechna nosítka šitá na zakázku, od září 2016 jsou všechna šita jednotně, bederák je polstrován 2 cm molitanem, polstrování popruhů dle velikosti nosítka

KARI MINI

Boba 

-  od 4 měsíců do cca roku. S třmínky pro větší děti vydrží zhruba do dvou let. Jednoduché nastavení.

BOBA

 

Beco 

-  od 4 měsícu do cca 10 měsíců - vydrží krátce. Vysoká pořizovací cena vzhledem k době využití. 

 

Madame Googoo 

–  od 3 měsíců, designová nosítka ve velikostech na objednávku. Verze z šátkoviny. (Polsko)

29196506_1610055502413770_7310546581361524736_o

 

 

MoniLu MINI 

od 4měsíců/6kg do cca 1-1,5 roku /vel. 86, vyráběno ze šátkoviny, ramenní popruhy nelze křížit, česká značka.

Monilu MINI

 

Tula Baby 

-  od 4 měsíců do cca roku. Jednoduché nastavení. Bohužel novorozenecká vložka u Tuly nesplňuje zásady ergonomie - dítě v ní nelze podsadit, což je u nejmenších dětí hodně důležité, je vycpaná jako peřinka, takže může způsobovat přehřátí miminka a dovoluje opravdu minimální kontakt tělo na tělo. Proto tuto novovložku určitě nedoporučujeme. Značka z USA.

TULA BABY

Ergobaby Original

od 4 měsíců do cca roku. Vydrží krátce. Doporučujeme kupovat od autorizovaných prodejců, jde o nejnapodopovanější nosítko na světovém trhu. Novorozenecká vložka je nevhodná!

ERGO BABY

KiBi 

-  od 4 měsíců do cca. 3 let. Rostoucí nosítko. Regulace výšky a šířky zádového panelu. Lze složit do ledvinky.

KIBI

Love and Carry 

-  od 4 měsíců do cca 10 m. S rozšiřovači do 18 m. Větrání zádové opěrky. Vydrží krátce.

LOVE AND CARRY

I Love mum 

od 4 měsíců do cca roku. Větrání zádové opěrky. Vydrží krátce.

 

Karauch

- šátkové nosítko od 4 m do roku. Verze toddler od 8 měsíců do cca 20 m.

KARAUSH

Maggion Minion

od 3 měsíců do cca 15m. Lze zvolit vlastní design, typ popruhů, látkovou či šátkovou verzi. Lze křížit popruhy. 

DAGOO MINION

 

 

VEKA

–  nosítka české výroby ve 3 velikostech (od 4m, 6m, 18m). rostoucí od cca 10 měsíců do 3 let. Nosítka mají širší bederní pás, robustnější střih a ramenní popruhy lze křížit. 

VEKA ROSTOUCÍ

 

Andala

rostoucí nosítko české výroby, zpravidla šité ze šátků, od cca 4m - 3 let, lépa však sedí tak po půl roce věku, robustnější střih, stahování na šňůrky, zpravidla lze křížit. 

ANDALA

 

Lenka nosítko standard 

-  od 3 měsíců do 14 měsíců. Šité ze šátků, standardní popruhy nelze křížit, nosítka šitá na Slovensku.

LENKA STANDARD

 

Moyo Cross / Classa

- vel. Tiny od 3m do cca 2 let

- vel. Classic od 6m do cca 3 let

Šátková nosítka ve verzích Cross a Classa. Řada Cross je určen primárně pro nošení na břiše, protože má široké ploché popruhy ideální na křížení, lze však upravit i pro nošení na zádech. Řada Classa má klasické batohové, bohatě polstrované popruhy, vhodný na nošení vpředu i vzadu avšak bez možnosti křížení. Slovenská značka. 

MOYO CROSS

 

Martys Mezi-Baby 

- od 3m do cca. 2 let.

Šátková nosítka šitá na zakázku. Česká výroba.

MARTYS

 

Jony a Jane

- různé velikosti již od od 4m. Česká značka.

 

Tiki mechulka

– velikost S, od 4 měsíců do 12 měsíců, lze zvolit vlastní design, látková i šátková, jde o českou výrobu.

Tiki Mechulka 4m

 

Kagano

- rostoucí velmi variabilní nosítko vhodné od 4m do 3 let, jde o nosítka české výroby, popruhy lze křížit, v základním vybavení jsou doplněny o praktikou taštičku.

Kagano

 

ALOE Baby Minus / Baby / Baby Plus

- Baby Minus od 6kg či 61cm tj. cca. 3 měsíců do 81cm

- Baby od 7kg či 65cm tj. cca. 4 měsíců do 85cm

- Baby Plus od 8kg či 68cm tj. cca 5 měsíců do 88cm

Pohodlná nastavitelná nosítka v mnoha velikostech. Možnost křížení. Ruská značka. 

ALOE BABY PLUS

 

Donkey Baby

- od 4 do cca 12m. Šátková jednovelikostí nosítka české výroby, posuvné spony, bederní pás měkký, prošívaný, spona s pojistkou, lze křížit, jemný čistý design.

DONKEY

 

BUZZIDIL

BUZZIDIL

 

Rischino Standard

- od 3m do cca. 18m, déle pak s rozšiřovači

Ač má novorozeneckou vložku, je vhodné spíše až od 3-4 měsíců, kdy tato již není třeba, protože je na podobném principu jako vložka od Manducy. Velikostí vystačí asi do 18m, poté lze doplnit rozšiřovači a vydrží do cca. 3 let. Slovenský výrobce.

Rischino Standard

 

Teddy Sling

- od 4 měsíců do cca. 1 roku

Přezková látková nosítka, vydrží poměrně krátce, výhodou je však nízká pořizovací cena. I ve variantě s vázacími popruhy. Ruská značka.

TEDDY SLING

 

Srdíčko / Šití nosítek Srdíčko

- přezková nebo vázací nosítka, většinou látková, ale lze nechat ušít i ze šátku. Verze s regulací šířky a výšky zádové opěrky jsou vhodné od cca 3 měsíců do velikosti 92/98. K doporučení jsou pouze nové verze, jejich poznávacím znakem je vyšité srdíčko na bederním pásu.

 

SRDÍČKO

 

Liliputi (pouze nová verze)

- vhodné cca od 4-5 měsíců do 1,5 - 2 let

Novorozeneckou vložku kterou nosítko obsahuje absolutně nedoporučujeme. Jedná se o látková nosítka. Maďarská značka. 

Mia BABY

- od 3-4m do 1,5 roku

Látková i šátková nosítka šitá na zakázku. Možnost křížení. Český výrobce.

MIA

 

Natigo Baby

- od 4m do 12-18m

Šátková přezková nosítka výhradně ze šátků značky Natibaby. Polská značka.

Mei Tai látková obecně

od 4 měsíců do cca 9 kg. Jednoduché zavazovací nosítko vycházející z tradičního asijského nosítka. Má úzké látkové pruhy, proto není vhodné k vázání malých miminek - neobejme a nefixuje nezpevněné tělíčko.

 

TODDLER / BATOLECÍ NOSÍTKA

Skaldino / Skaldino XL

– od 85 cm XL od 95 cm. Možná verze z šátkoviny a výběru vlastního designu. Jednoduché nastavení. Dva stupně výšky zádového panelu. Lze zvolit verzi s vázacími ramenními popruhy. Výrobce má zkušenosti s úpravou nosítek pro různě handicapované děti. Možné složit do ledvinky. Česká značka.

SKALDINO

Lenka nosítko Meziverze / Toddler

– Meziverze od 12 měsíců do 2,5 let

- Toddler od 18 měsíců do cca 3,5 let

Šátková nosítka, šitá z vlastních šátků značky Lenka popř. i šátků jiných značek. Klasická polstrované batohové popruhy. Nelze křížit. Slovenská značka.

Lenka Toddler

 

MoniLu MEZI / MAXI / MAXI PLUS

- MEZI od 10 měsíců do 2-2,5 let

- MAXI od 18 měsíců do 3 let

- MAXI PLUS od 95cm do cca 4 let

Jednovelikostní šátková nosítka, kde zpravidla nelze křížit popruhy, jednoduchá nosítka s čistým designem, česká výroba. 

24273803_1770521952960976_4414096509423956425_o

 

 

Kari MEZI / MAXI od Eli Handmade

- MEZI od velikosti ca. 74 do velikosti 92/98,

- MAXI od velikosti 86, látková i šátková, do srpna 2016 byla všechna nosítka šitá na zakázku, od září 2016 jsou všechna šita jednotně, bederák je polstrován 2 cm molitanem, polstrování popruhů dle velikosti nosítka. Jde o nosítka české výroby, měkká a z drobnější stylem, vhodným i pro menší maminky, popruhy lze křížit.

KARI

 

 

 

Tula Toddler 

– od cca 12 měsíců do cca 2,5 let. Jednoduché nastavení, ramenní popruhy nelze křížit, značka USA.

TULA TODDLER

 

Lenny lamb toddler 

– od 12 měsíců do cca 2,5 let. Vyrobeno z šátkoviny, příjemně měkké jednovelikostní nosítko polské značky.

LENNY LAMB TODDLER

Maggion MEZION / MAXION

– MEZION cca 8 - 24m

- MAXION cca 18 - 48m

Jednoduchá a pohodlná částečně rostoucí nosítka, s větším polstrováním ramenních popruhů a širším bederním pásem, robustnějšího střihu, velmi pohodlné na starší děti. Zakázková česká výroba.

DAGGOO MAXION

Isara V3 Toddler

– od 8-9 měsíců do cca 4 let či 20kg

Inovativní zádová opěrka, kterou lze nastavovat i když je dítě v nosítku a reagovat tak na jeho potřebu, níže když chce mít ruce venku a následně výše, když usne atd. Již třetí přepracovaná verze nosítka. Možnost křížení. Rumunská značka.

Isara

 

Blue bear batole

– od 18 měsíců do 4 let.

BLUE BEAR

 

Aloe Standard / Standard Plus

- Standard od 9kg či 74cm až do cca. 94cm

- Standard Plus od 10kg či 78cm do cca. 98cm

Pohodlná nastavitelná nosítka v mnoha velikostech. Možnost křížení. Ruská značka.

Aloe Standard

 

Aloe Toddler / Toddler Plus

- Toddler od 12kg či 80cm až do cca. 100cm

- Toddler Plus od 14kg či 90cm až do cca. 110cm

Pohodlná nastavitelná nosítka v mnoha velikostech. Možnost křížení. Ruská značka.

ALOE TODDLER EXTRA

 

Tiki – Mechulka 

– různé velikosti, M od roku, L 1,5 – 3 roky,  XL 2roky – předškolák, lze zvolit vlastní design, látková i šátková. Česká značka.

 

 

TIKI MECHULKA

 

 

 

 

 

 

 

Donkey Mezi / Toddler

- Mezi od cca. 10 - 18m.

- Toddler od cca. 18m do 3 let.

Šátková jednovelikostní nosítka šitá zpravidla na zakázku, posuvné spony, bederní pás měkký, prošívaný, spona s pojistkou, lze i křížit. Česká výroba. 

Donkey Mezi

 

 

 

Martys Toddler-Mezi

- od 1 roku do cca. 3 let

Šátková nosítka šitá na zakázku. Drobnější střih, stahování na šňůrku, ramenní popruhy lze křížit. Česká výroba.

Martys Toddler

 

Roobaby Baby verze

- od 4m do cca 1 roku

Šátková nosítka, široký bederní pás se speciálním zpevněním v oblasti pod zadečkem, polstrované ramenní popruhy. Nelze křížit. Česká výroba.

ROOBABY

 

KOL KOL Standard / Toddler

- standard cca od 4m - do 18m

- toddler od 18m do 3 let

Nosítka indické fair trade značky, šitá z ručně tkaných látek. Vhodná i pro drobnější maminky, bohatě polstrované ramenní popruhy.

KOL KOL Toddler

 

Natigo Standard / Toddler

- Standard od 1 roku do 2 let

- Toddler od 2 let do cca 4 let

Šátková přezková nosítka výhradně ze šátků značky Natibaby. Polská značka.

28699149_10211718667259070_8490605782684633169_o

 

Mia MINI / MAXI

- BABY od 8-10 m do cca 2,5 let

- MAXI od 18m do cca 3 let

Látková i šátková nosítka šitá na zakázku. Možnost křížení. Český výrobce.

MIA

 

Kokadi Flip Toddler / XL

- Toddler cca. od 1 roka do 2 let

- XL cca. od 2 let více

Šátková přezková nosítka výhradně ze šátků značky Kokadi. Německá značka. 

Rischino XXL

- od 80cm do 104cm

Šátkové nosítko pro nošení starších dětí, vhodné až do 25kg. Slovenská značka.

Rischino Maxi

 

 

Onbuhimo obecně

jednoduché nosítko bez bederního pásu pro chodící děti. Vhodné na kratší poponášení. (Fidella, Indajani, Maggion..) Kupujte od prověřených výrobců, kteří mají s šitím nosítek zkušenosti.

Onbuhimo

 

TwinGo (pro dvojčata)

- od 4m do cca. 12-18m

Lze nosit jako 2 samostatná nosítka či současně jako jedno nosítko (jedno na břiše a druhé na zádech). Jedno z mála nosítek pro dvojčata, které je ergonomicky vhodné. Značka z USA.

TwinGo

 

Aktuality, akce a události

Zde naleznete vždy plánované akce a události, jako jsou srazy, školení a kurzy, hromadné objednávky či slevy a akční nabídky

Všechny akce

Blog Moderních nosiček

#nosenijelaska

Moderní nosičky si v dubnu 2020 přípravily projekt...

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Working...